Krem do golenia

Golenie brzytwą na sucho to jeden z najstarszych sposobów usu­wania niepożądanych włosów (z każdej części ciała). Obecnie do­stępne są różnorodne kremy do golenia i pianki, zarówno dla męż­czyzn, jak i kobiet. Ładnie wyglądają, są przyjemne w dotyku, a nie­które nawet pięknie pachną. Mogą jednak zawierać niezbyt przyjem­ne składniki, na przykład: trietanoloaminę (TEA) i lauramid DEA, distearynian PEG-150, BHT i imidazolidynyl mocznika, parabeny, ąuaternium-15, ciekłą parafinę oraz propelenty, takie jak izobutan i propan.

SPRÓBUJ TEGO W ZAMIAN

Golenie na mokro, to golenie na mokro. Dobrze zmocz włosy przed goleniem, a użyjesz mniej kremu czy pianki. Dzisiejsze kremy do go­lenia zawierają mnóstwo tłustych składników, ponieważ większość kobiet i mężczyzn unika ważnego przy goleniu zwilżania. Poza tym:

  • Używaj mydła do golenia. Nie będzie to wprawdzie mydło (chyba że kupisz je w specjalnym sklepie z naturalnymi środkami), lecz kostka detergentu, ale przynajmniej unikniesz rozpuszczalników i propelentów, które znajdują się w piankach. Żeby uzyskać dużo piany, użyj raczej pędzelka, chyba że masz bardzo suchą skórę. Żeby jej nie podrażniać, przed nałożeniem mydła na twarz, spień je w dłoniach.
  • Używaj oleju do golenia. Coraz więcej firm produkuje doskonałe olejki, które zazwyczaj zawierają olejki eteryczne, wygładzające skórę w czasie golenia i łagodzące podrażnienia. Wybieraj raczej te roślinne niż mineralne.
  • Kup elektryczną maszynkę do golenia. Włos wprawdzie nie będzie wtedy zgolony tak blisko skóry, ale pozwoli ci to uniknąć niepo­trzebnego kontaktu z chemikaliami.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.