POLEROWANIE SAMOCHODU

Woski do samochodów to zwykle 75-85% nafty i 15-25% wosku. Nafta jest łatwo palną, podrażniającą substancją, która może dostać się do organizmu przez wdychanie, spożycie lub kontakt ze skó­rą. Długotrwały, wielokrotny kontakt z nią powoduje pękanie skóry i wrażliwość na światło. Polerując samochód, zawsze używaj rękawi­czek ochronnych. Kiedy przechowujesz wosk, upewnij się, że pojem­nik jest szczelnie zamknięty i nie mają do niego dostępu dzieci.

Pamiętaj, że płyny do wycieraczek są bardzo niebezpieczne. Zawierają przeważnie od 37 do 100% rozpuszczalników, takich jak glikol etyleny, izopropanol i metanol, a reszta to detergent i woda. Najbardziej toksyczne płyny do wycieraczek samochodowych to te za­wierające 100% metanolu.

Z powodu swej toksyczności płyny do wycieraczek powinny zawsze mieć zakrętkę z zabezpieczeniem przed dziećmi. Nie trzeba wspomi­nać, że należy je przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Niestety, w ich przypadku nie bardzo jest czym je zastąpić, a przecież kiedy jedziesz autostradą w deszczowy, pochmurny dzień, najważniejsze jest, by szyba była czysta. Używaj więc płynu wyprodu­kowanego na bazie detergentów, a kiedy dolewasz go do spryskiwacza, rób to w rękawiczkach i unikaj rozchlapywania oraz wdychania. Upewnij się, że nakrętka zabezpieczająca jest szczelnie zakręcona.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.