Muchy

Muchy zawsze żyją blisko ludzi. Choć bardzo się mnożą i są do­kuczliwe, to najbardziej niepokojąca jest ich rola w roznoszeniu mi­kroorganizmów, które są przyczyną wielu chorób – tyfusu, cholery, czerwonki i biegunki. Tak jak w przypadku komarów, najlepszym spo­sobem na pozbycie się ich jest, jeśli to w ogóle możliwe, nie wpusz­czać ich do domu.

Znane środki do zwalczania much to między innymi: D-aletryna, bioaletryna, biorezmetryna, S-bioaletryna, cypermetryna, delta- metryna,fenotryna, tetrametryna, dichlorfos, S-metopren, permetryna i pyretryny.

SPRÓBUJ TEGO W ZAMIAN

  • Przygotuj własny lep na muchy według tego prostego przepisu: zmieszaj w małej misce 1/4 szklanki syropu, 1 łyżkę cukru granu­lowanego i 1 łyżkę cukru brązowego. Potnij na paski szary papier i nasącz mieszanką. Wysusz nieco przez noc. Zrób w każdym pasku małą dziurę, żeby zawiesić je potem na sznurkach.
  • Używaj packi na muchy. Nie jest to duży wydatek i bardzo sku­teczny sposób na pozbycie się natrętnej muchy, która wtargnęła do domu.
  • Porozwieszaj w całym domu małe woreczki z miętą co dosko­nale odstraszać będzie muchy.
  • Liście laurowe, goździki i eukaliptus zawinięte w gazę można powiesić w otwartym oknie lub drzwiach.
  • Postaw otwarty pojemnik ze słodką bazylią lub koniczyną obok jedzenia dla zwierząt czy jakiejkolwiek zostawionej na wierzchu żywności.
  • Kilka kropli olejku eukaliptusowego na kawałkach chłonnej tka­niny odstraszy muchy. Połóż je w miejscach, w których obec­ność much jest szczególnie uciążliwa.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.