Karaluchy

Najlepszym sposobem na karaluchy jest czysta łazienka i kuchnia. Jeśli masz z nimi problemy w swoim domu czy mieszkaniu, dobrze odkurzaj i myj podłogi wodą z dużą ilością mydła. Wyrzucaj wo­rek z odkurzacza w zamkniętym pudełku do śmietnika na zewnątrz domu.

Znane środki do zwalczania karaluchów to między innymi:

alfa cypermetryna, azametifos, bendiokarb, bioaletryna i D-aletryna, biorezmetryna, karbaryl, chloropiryfos, chloropiryfos metylowy, cy­permetryna, diazynon, dichlorfos, dimetoan, D-fenotryna,fenitrotion, fenoksykarb,fipronil,flufenoksuron, hydrometylnon, hydropren,jodo- fenfos, lambda cyhalotryna, lindan, metopren, permetryna, pirymyfos metylowy, propoksur, piryproksyfen, rezmetryna, S-bioaletryna i te­trametryna.

SPRÓBUJ TEGO W ZAMIAN

  • Karaluchy lubią wysokości. Gdy umieścisz kwas borowy na szaf­kach (a nie wewnątrz) – jeśli pomiędzy sufitem a szafką jest wystar­czająco dużo miejsca – karaluchy przeniosą kwas borowy do swo­ich gniazd i zatrują pozostałe. Kwas borowy jest trucizną, dlatego chroń przed nim dzieci i zwierzęta domowe.
  • Kocimiętka to naturalny środek na karaluchy. Jej aktywny składnik to nepatalakton, który jest nietoksyczny dla ludzi i zwierząt. Jeśli nie masz w domu kotów, możesz zostawić małe saszetki w miej­scach, w których przebywają karaluchy. Kocimiętkę można też zagotować w niewielkiej ilości wody i spryskać wywarem blaty w kuchni oraz rozpylić ją go szafkami.
  • Miej pod ręką butelkę z rozpryskiwaczem wypełnioną roztworem wody z mydłem. Spryskane nim karaluchy zginą.
  • W sklepach dostępne są nietoksyczne pułapki na karaluchy. Pamiętaj jednak, by regularnie sprawdzać ich skład.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.