Zagrożenie dla osób starszych

Starsi ludzie z wielu powodów są szczególnie narażeni na skutki ska­żenia środowiska. Naturalny proces starzenia związany jest ze zmniej­szeniem masy kostnej i przepływu krwi przez serce. Osłabia się też wydolność trzustki, tarczycy i układu limfatycznego. To sprawia, że organizm jest mniej skuteczny w usuwaniu toksyn. Inne czynniki zwiększające ryzyko to:

  • Całe życie w stresie środowiskowym, co prowadzi do zwiększenia produkcji hormonów stresowych takich jak kortyzon, które z kolei osłabiają odporność i zdolność powrotu do zdrowia.
  • Nagromadzenie wolnych rodników, zanieczyszczenie komórek i uszkodzenia DNA z powodu zatrucia środowiska, które mogą wywołać mutacje osłabionych i bardziej podatnych na choroby ko­mórek. .
  • Rozwój chorób takich jak arterioskleroza (stwardnienie tętnic), któ­re nie pozwalają starszym ludziom uprawiać regularnie gimnastyki i zachować aktywności, a to niesie ze sobą skutki uboczne w postaci nasilenia się wszelkich innych problemów zdrowotnych.

Powszechnie wiadomo, że starsi ludzie z reguły zażywają zbyt wie­le leków. Lekarze, którzy przepisują im niepotrzebne medykamenty, nie dość, że narażają ich zdrowie, to dodatkowo obciążają ich orga­nizmy toksynami. Jeszcze bardziej niepokoi to, że niektóre lekarstwa i zanieczyszczenia środowiskowe reagują ze sobą wzmagając w ten sposób swoje działanie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.