Jak poprawić dietę zwierzęcia domowego

Psy i koty stworzone są do jedzenia surowego mięsa. Właściciele tych zwierząt mogą bez obaw łączyć świeże kawałki mięsa (niemielone) z pełnym ziarnem i warzywami, by zapewnić im urozmaiconą dietę.

Mięso z puszek dla zwierząt jest gotowane, pozbawione „prawdzi­wych” składników odżywczych i zazwyczaj zawiera wiele potencjal­nie szkodliwych konserwantów, barwników i dodatków. Sucha i prze­tworzona żywność pozbawiona jest również naturalnych właściwości czyszczenia zębów, jaką ma świeże, surowe mięso. Bez tych właści­wości w jamie ustnej gromadzą się niezdrowe bakterie, powodując infekcje i przykry zapach.

Zwierzętom do zachowania zdrowia potrzebne są aminokwasy i inne składniki odżywcze zawarte w surowym mięsie. Wiele pro­blemów ze skórą i sierścią jest bezpośrednim skutkiem braku suro­wego tłuszczu zwierzęcego w diecie – który, jak ludzie często sądzą jest niezdrowy dla ich zwierząt. Dieta zwierząt powinna zawierać 30% surowego tłuszczu, gdyż ich organizmy nie są stworzone do trawienia gotowanego mięsa i gotowanego tłuszczu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.